Fiber Optic Patch Cords 36Cores SC-SC Pre-terminated Breakout Patchcord for Telecom Data Center
Ürün ayrıntıları:
| Menşe yeri: | Çin |
| Marka adı: | OEM |
| Sertifika: | ISO, CE RoHS |
| Model numarası: | TK-PrePC-SC-SC-36F |
Ödeme & teslimat koşulları:
| Min sipariş miktarı: | 1 |
|---|---|
| Fiyat: | USD20-60/pc |
| Ambalaj bilgileri: | Ahşap şaft diski |
| Teslim süresi: | 5-8 iş günü |
| Ödeme koşulları: | Banka havalesi, Western Union |
| Yetenek temini: | Ayda 50000 adet |
|
Detay Bilgi |
|||
| Elyaf türü: | SM/MM | Özelleştirme: | Evet |
|---|---|---|---|
| Vurgulamak: | 36-core fiber optic patch cord,SC-SC pre-terminated patchcord,telecom data center fiber cable |
||
Ürün Açıklaması
36-Core SC-SC Pre-terminated Fiber Optic Breakout Patch Cords
TAKFLY provides high-quality pre-terminated cables for indoor and outdoor applications, with breakout configurations ranging from 8 to 144 cores. Available connector types include MPO, SC, LC, ST, FC, and MU, with various breakout types including bare fiber, 0.9mm, 1.2mm, 2.0mm, and 3.0mm diameters.
All pre-terminated cable products are custom-made to meet specific customer requirements. We accommodate diverse specifications including connector type, breakout type, breakout length/tolerance, and cable structure.
Selected High Quality Ferrule
Pre-terminated fiber optic breakout patch cords feature high quality ceramic ferrules, professional polishing technology, and precise optical endface matching to achieve stable transmission and efficient connections.
Rigorous Quality Assurance
TAKFLY pre-terminated fiber optic breakout patch cords undergo 100% testing to ensure compliance with industry standards and meet user requirements.
Applications
Pre-terminated fiber optic breakout patch cords support diverse applications including:
- CATV systems
- LANs and WANs
- Telecommunication networks
- Data centers
- Data processing networks
- Test equipment
Technical Specifications
| Parameter | Specifications |
|---|---|
| End Face Type | UPC and APC |
| Fiber Type | SM (G652, G655, G657); MM (OM1-OM5) |
| Insertion Loss | ≤0.3dB |
| Return Loss | UPC SM≥50dB, APC SM≥60dB, UPC MM≥35dB |
| Repeatability | ≤0.1 |
| Durability | ≤0.2dB |
| Interchangeability | ≤0.2dB |
| Tensile Strength | ≤10N |
| Operating Temperature | -20℃ to 70℃ |
| Storage Temperature | -40℃ to 80℃ |
| Outer Sheath Material | PVC, LSZH, PU |
| Bending Radius (Static/Dynamic) | 10D/20D |
| Length | Customized |
Puanlar ve İncelemeler
Bu ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum










Genel Değerlendirme
Derecelendirme Anlık Görüntüsü
Aşağıdaki tüm oyların dağılımıdırTüm İncelemeler